POL-KRAM Nieruchomości, kruszywa Poznań | Wągrowiec

Czy warto kupić nieruchomość z wykończeniem pod klucz?

Spis treści:

Większość osób pragnie wyeliminować czasochłonne i stresujące czynności do jakich zalicza się wybór materiałów wykończeniowych, umawianie fachowców oraz nadzór remontu. Wszystkie te rzeczy wymagają bowiem skupienia, wiedzy i co najważniejsze – wyłożenia sporych kosztów, czasu i wysiłku. Nieruchomości pod klucz to idealna opcja dla zabieganych, bądź osób, które po prostu chcą uniknąć zamieszania związanego z remontem.

Problemy z fachowcami

Na rynku brakuje dobrych fachowców, wyłożone pieniądze na remont często znikają, a ukończone prace okazują się być źle wykonane. Koniec końców za remont płacimy o wiele drożej. W przypadku usług dewelopera, jesteśmy gotowi odebrać mieszkanie w określonym stanie, co przekłada się na spokój przy wprowadzeniu. Dzięki temu unikamy stresu i rozczarowań, związanych z urządzeniem mieszkania.

Urządzenie po swojemu

Niewątpliwą zaletą kupowania mieszkania w surowym stanie jest możliwość urządzenia go po swojemu – możemy w ten sposób urządzić mieszkanie marzeń, wyposażone w ulubione meble, pomalowane tak jak chcemy i w stylu jakim zawsze nam się marzył. Koszty są większe, jednak tu liczy się wyłącznie satysfakcja kupującego. Często również ludzie planujący wynajmować mieszkania np. studentom, mają co do urządzenia ich inne plany – stąd warto wziąć ten aspekt pod uwagę przy kupnie.

Niższe opodatkowanie

Ogromną zaletą mieszkania pod klucz jest niższe opodatkowanie – w przypadku usługi wraz z montażem obowiązuje nas podatek w wysokości 8% VAT, a nie 23% jak to bywa w przypadku zakupu materiałów. Zmniejsza się też ryzyko niedoszacowania kosztów, co ma często miejsce gdy staramy się wycenić koszt remontu na własną rękę.

Czas

Kiedy kupujemy mieszkanie w celu inwestycji i chcielibyśmy, aby zaczęła na nas zarabiać, opcja pod klucz wydaje się być idealna – zwłaszcza, jeżeli po porównaniu kosztów wynajmu i ceny wykończenia oferta jest dla nas korzystna. Tak jest również w przypadku, gdy nie potrafimy zabrać się do remontu i urządzania mieszkania.

Mieszkanie pod klucz – tak czy nie?

Mieszkanie pod klucz nie jest uniwersalna opcją dla wszystkich – ludzie podchodzą do tej opcji różnie, ze względu na swój czas, ilość pieniędzy, czy wiedzę odnośnie remontów. Jeżeli klientowi zależy na niestandardowym wykończeniu mieszkania, lub nie mają odpowiedniej ilości środków na wykonanie generalnego remontu, zapewne nie jest to dla nich idealne rozwiązanie. Jeśli jednak klient posiada wiedzę i możliwości zapewniające mu stworzenie wyjątkowego mieszkania i zaprojektowania go mądrze, jest to świetny wybór.

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez naszą firmę nieruchomościami – zapewniamy wygodę, uczciwe podejście do klienta i pomoc przy wyborze mieszkania.

Zobacz więcej

Konstrukcje stalowe w budownictwie: Zalety i zastosowania

Konstrukcje stalowe od lat cieszą się ogromną popularnością w branży budowlanej ze względu na swoje liczne zalety i szerokie zastosowania. Elementy wykonane ze stali oferują wiele korzyści, które sprawiają, że są one atrakcyjnym wyborem dla deweloperów i inwestorów.