POL-KRAM Nieruchomości, kruszywa Poznań | Wągrowiec

Dlaczego warto zainwestować w mieszkania na obrzeżach Poznania?

Spis treści:

Stolica Wielkopolski słynie z wysokich cen nieruchomości. Nic dziwnego – Poznań jest prężnie rozwijającym się miastem pod kątem infrastruktury, nowych miejsc pracy, czy szkolnictwa lub zdrowia. Dodatkowo należy wspomnieć o tym, że Poznań jest obiektywnie zielonym miastem, co wyszło podczas pandemii, gdy ludzie mogli spędzać czas na świeżym powietrzu, w malowniczych parkach i skwerach. Miasto przyciąga wielu inwestorów, a także ludzi, którzy szukają możliwości zainwestowania pieniędzy w mieszkania. Najkorzystniej wypadają tutaj mieszkania znajdujące się na obrzeżach miast. Dlaczego inwestycje w mieszkania na przedmieściach Poznania są dobrym rozwiązaniem?

Klimat

Wielu ludzi pragnie uniknąć miejskiego zgiełku, jednak korzystać z możliwości oferowanych przez duże miasta jak dobra praca, szkoła, miejsca do zrobienia zakupów itd. W takim wypadku najlepiej wybrać mieszkanie znajdujące się na obrzeżu. Działki blisko natury zapewnią mieszkańcom większy spokój i relaks niż miasto. Uniknięcie miejskiego pośpiechu i hałasu doceni każdy, zwłaszcza ludzie, którym zawsze marzyło się życie na wsi, jednak ciężko było im zrezygnować z miejskich udogodnień.

Połączenia drogowe

Niegdyś problemem związanym z mieszkaniem na obrzeżach były połączenia komunikacyjne. Autobusy odjeżdżające kilka razy na dzień, długi dojazd do centrum, czy źle rozplanowane węzły komunikacyjne. Na szczęście na przestrzeni lat miasto Poznań zdecydowało się zmodernizować drogi i stworzyć nowe, dogodne połączenia drogowe, a także ulepszyć komunikację miejską, tak aby podróżujący mieli stałą i dogodną możliwość podróżowania.

Cena

Mieszkania na obrzeżach są zdecydowanie tańsze niż te znajdujące się bliżej centrum, a mimo wszystko nie ujmuje im to aspektów wielkomiejskich dzielnic. To świetna możliwość dla np. młodych rodzin szukających pierwszego domu, lub starszych osób chcących zainwestować w mieszkanie w spokojnej okolicy. Należy również pamiętać, że ceny rachunków poza miejskimi terenami są zdecydowanie niższe i bardziej korzystniejsze dla np. emerytów.

Czas

Kiedy kupujemy mieszkanie w celu inwestycji i chcielibyśmy, aby zaczęła na nas zarabiać, opcja pod klucz wydaje się być idealna – zwłaszcza, jeżeli po porównaniu kosztów wynajmu i ceny wykończenia oferta jest dla nas korzystna. Tak jest również w przypadku, gdy nie potrafimy zabrać się do remontu i urządzania mieszkania.

Nowoczesne mieszkania

Większość mieszkań powstających poza terenami miejskimi, to nowe, nowoczesne budowle, dopasowane pod styl życia obecnych ludzi. Znajdziemy na nich zieloną przestrzeń, place zabaw, czy miejsca parkingowe. Wszystko to znacząco podnosi jakość życia i czyni życie na przedmieściach wyjątkowym. Nie należy również się martwić chociażby wymianą instalacji elektrycznej, czy ociepleniem budynki.

Wybór lokalizacji mieszkania jest trudny, zwłaszcza jeśli rozważymy wszystkie za i przeciw mieszkania poza obrzeżami miasta. Bez wątpienia jednak coraz większą popularność zyskują mieszkania na przedmieściach. Wynika to przede wszystkim z lokalizacji w pobliżu zielonych terenów rekreacyjnych, a także ceny mieszkać z rynku pierwotnego. Z racji tego, że przedmieścia są coraz lepiej skomunikowane z centrum, takie rozwiązanie wydaje się najlepszym wyjściem. Planując kupno mieszkania w Poznaniu warto zatem rozważyć jego obrzeża.

Zobacz więcej

Konstrukcje stalowe w budownictwie: Zalety i zastosowania

Konstrukcje stalowe od lat cieszą się ogromną popularnością w branży budowlanej ze względu na swoje liczne zalety i szerokie zastosowania. Elementy wykonane ze stali oferują wiele korzyści, które sprawiają, że są one atrakcyjnym wyborem dla deweloperów i inwestorów.